ILIRIADA PORTAL

Tema Fundit
Forum
 

Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Facebook-profiel van Iliriada Portal
October 2016
SunMonTueWedThuFriSat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

NDALONI PER TA LEXUAR

shtypi

Raporti – Numėr i madh i azilkėrkuesve nga Shqipėria

Nė raportin e saj “Shifrat aktuale mbi azilin” (Aktuelle Zahlen zu Asyl), Zyra Federale e Emigranteve dhe Refugjatėve nė Gjermani (BUNDESAMT FÜR MIGRATION UND FLÜCHTLINGE), ka publikuar tė dhėna nė lidhje me numrin e kėrkesave pėr azil, tė pranimeve apo rrėzimeve tė kėtyre kėrkesave. Bie nė sy numri i madh i azilkėrkuesve nga Shqipėria, e cila nė krahasim me top dhjetė vendet e pėrfshira nė kėtė raport ka numrin mė tė madh tė azilkėrkuesve pėr muajin maj 2015.
Shega dhe vetite kuruese

Tue Jan 14, 2014 3:04 pm nga ad

  Kokrrat e saj janė tė pasura me …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Hudhra, aleati i qelizave

Sat Jun 09, 2012 11:57 am nga ad

E pasur me antioksidantė, hudhra ndihmon nė parandalimin e …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Dy frutat verore, pjeshka dhe shalqiri, sėmundjet qė largojnė

Thu May 10, 2012 11:51 am nga ILIRI

Tė hash njė pjeshkė nė ditė …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Ilaēet dhe bimet mjekesore qe sherojne te gjitha semundjet

Thu May 10, 2012 11:15 am nga ad

Pėr sėmundje tė shumta nė trupin e njeriut si p.sh., obeziteti, diabeti, sėmundjet e zemrės, forma …

[ Mė shumė ]

Komentet: 2

Ushqimet qe luftojne anemine, diabetin dhe kolesterolin

Thu May 10, 2012 10:57 am nga ad

Sipas Organizatės …[/img(387,163):997d]

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Nga bletėt vjen “arma” e re kundėr kancerit

Tue May 08, 2012 2:54 pm nga ad


Hojet e mjaltit pėrmbajnė njė substancė aktive, e aftė tė …


[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Lėngu i rrepės sė kuqe mban nėn kontroll presionin e gjakut

Sun Apr 01, 2012 3:47 pm nga ad

Tė paktėn ky ėshtė …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Tė dobėsohesh nė mėnyrė tė shėndetshme, ja mėnyra

Sun Jun 20, 2010 12:10 pm nga ad

00 [img]…

[ Mė shumė ]

Komentet: 2

Kush ka frikė nga TBC-ja

Sun Nov 13, 2011 2:44 pm nga ad

Tuberkulozi po rikthehet? Kėshtu tė bėjnė tė mendosh …

[ Mė shumė ]

Komentet: 1

Arrat pastrojne gjakun dhe ulin rrezikun e diabetit

Tue Nov 22, 2011 5:51 pm nga ILIRI

Ndiqni keshillat e specialisteve per efektet kuruese te arres dhe menyrat e perdorimit

Ne …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Si mund tė konsumojmė sheqerin nė mėnyrė tė shėndetshme

Sun Aug 07, 2011 11:05 am nga ad

A e dini se pse ēdo vit europianėt konsumojnė mesatarisht 24 …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

Disa tė dhėna pėr qershinė

Wed Jun 22, 2011 9:22 pm nga ad

Pakkush mund ta dijė se qershitė janė konsideruar si …

[ Mė shumė ]

Komentet: 0

100 vjetori i pavarsise
Himni
Lajmerim

Te nderuar anetar te rinj, pasi te keni mbaruar proceduren e rregjistrimit,

ju mund te futeni ne forum duke u identifikuar me emrin dhe fjalekalimin qe keni zgjedhur duke kryer ne kete menyre edhe aktivizimin e rregjistrimit tuaj.

Suksese!

identifikimi

Harrova fjalkalimin
 
NDERKOMBETARE

Cameron:Do ta mbrojė vendin tim nga planet e kancelares Merkel

Kryeministrin britanik David Cameron premtoi se do tė mbrojė vendin e tij nga planet e kancelares gjermane, Angela Merkel, pėr sistemin e pėrbashkėt bankar dhe politik tė vendeve tė BE-sė, duke quajtur planin si ...

Kulture

Bota e Artit gjatė vitit 2011

Viti 2011 ishte pėr t’u shėnuar nė botėn e artit.
Mjeshtrat e traditės klasike si Leonardo da Vinēi ishin pėrsėri nė syrin e publikut, por nuk munguan edhe emra tė artit modern, si impresionistėt francezė...

Muzike
Vipat

10 Gratė Glamour tė Vitit 2011

BEQIR SINA, New York
10 "Veshjet mė tė bukura tė Mbrėmjeve, tė Grave tė kėtij viti - Glamour 2011" - 10 Glamour Women Of The Year 2011: The Night's Best Dressed Guests"....

PSIKOLOGJI

Pėrse botės i duhen introvertėt?

Tė ndrojtur, pa besim nė vetvete, tė vetmuar: kėto janė disa nga konceptimet e zakonshme tė krijuara nė kohėra – pjesa mė e madhe e tė cilave negative – nė lidhje me njerėzit qė janė tė “mbyllur nė vetvete”. Por nė fakt e vėrteta ėshtė shumė mė e ndėrlikuar …

NDRYSHE

Naftė, naftė gjithandej

Ekspertėt e energjetikės janė duke diskutuar rreth njė epoke tė artė tė naftės dhe gazit natyror nė Mesdheun Lindor, ku Izraeli dhe Qipro do tė kthehen nė eksportuese tė mėdha tė naftės dhe gazit ...

Pranvera arabe nuk ishte prelud i demokracisė

Sa herė qė shfaqen foto tė masakrave, apo tė tė masakruarve rishtas nė Siri, tė dhunės sė ushtruar dhe tė gjakut qė derdhet lumė, aq herė Perėndimi ...

KURIOZITETE

Ja si do tė jenė banesat e sė ardhmes (Fotot)

Nė tė gjithė botėn ekzistojnė mijėra rezidenca tė mrekullueshme, tė cilat tregojnė edhe njėherė se njeriu mund tė bėjė mrekullia. Njė e tillė ėshtė edhe ky pallat, ...

Social bookmarking

Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Furl  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

Bookmark and share the address of ILIRIADA PORTAL on your social bookmarking website