ILIRIADA PORTAL

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

01032009

Mesazh 

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat
Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat
28/02/2009 19:25

Familjaret e personave te zhdukur ne tragjedine e 9 janarit 2004 kane nisur sot ne mesdite ne Shkoder nje greve urie pasi ata kerkojne gjetjen e trupave te femijve te tyre te zhdukur.
Protesta e familjareve nisi serish pasi ata thone se kane siguruar nje deklarate te ish shefit te krimeve te asaj kohe ne Vlore, Sokol Bizhga, ku thuhet se ne daten e 10 janarit, nje dite pas tragjedise, jane gjetur trupat e pajete te atyre qe sot cilesohen si te zhdukur.

Familjaret e viktimave thone se greva e tyre do te arrije deri ne veteflijim dhe se me vete kane marre edhe arkivolet. Ata akuzojne Ministrine e Mbrojtjes dhe ate te Transporteve se nuk u dhane ndihmen ne kohen e duhur femijeve te tyre.

Ne 9 janar te 2004-es, ne ujrat e detit Jon humben jeten 28 te rinj, kryesisht nga zona e Shkodres, te cilet u nisen me nje gomone nga vendi i quajtur Dhrale ne plazhin e Palases.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 47
Reputation : 17
Points : 17480
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Mar 02, 2009 1:34 pm nga lidabica

Atyre fakireve, qe u lane nga qeveritaret socialiste pa asnje ndihme ,duke u mbytyr ne mes te detit....le t'ju gjeje shpirti veē paqe.por nuk besoj se familjaret do te gjejne derman duke u futur neper greva e ku ta di une ,tani pas 5 viteve..mjere ke zuri kjo fatkeqesi kaq e madhe...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 02, 2009 9:36 pm nga ad

ku thuhet se ne daten e 10 janarit, nje dite pas tragjedise, jane gjetur trupat e pajete te atyre qe sot cilesohen si te zhdukur.
ku jane kto trupa sot????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi