ILIRIADA PORTAL

PS-ja i shkruan Topallit: Na paguaj si gjysmė-deputetė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

31102009

Mesazh 

PS-ja i shkruan Topallit: Na paguaj si gjysmė-deputetė
Larg Parlamentit dhe me frikėn se mbeten edhe pa rroga. Deputetėt socialistė janė shqetėsuar pėr pagat e tyre, duke i kėrkuar kryetares sė Kuvendit mundėsinė qė ata tė paguhen me gjysmė page, ashtu siē trajtohen ish-deputetėt e legjislaturės sė kaluar. Dy deputetėt e PS-sė, Erion Braēe dhe Alfred Dalipi, kanė dėrguar njė letėr zyrtare nė adresė sė kryetares sė Kuvendit, Jozefina Topalli, ku kėrkojnė shpjegime pėr pagėn e tyre. Dje, administrata e Kuvendit ndau pagat e para pėr deputetėt, duke pėrfshirė edhe ish-deputetėt e legjislaturės sė kaluar, tė cilėt paguhen me gjysmė page pėr tre vjet, siē e parashikon ligji. Braēe dhe Dalipi kanė kėrkuar nė letrėn e tyre qė ata tė trajtohen si ish-deputetėt e legjislaturės sė kaluar. Sipas tyre, ėshtė e padrejtė qė ata tė mos paguhen, ndonėse ende s’e kanė bėrė betimin. Kuvendi ende s’ka dhėnė njė pėrgjigje zyrtare pėr kėtė letėr, por ēėshtje komplikohet, pasi deputetėt e zgjedhur tė PS-sė nuk kanė bėrė betimin. Ata janė zgjedhur pėr tė hyrė nė Kuvend, ēka nuk i cilėson zyrtarisht si ish-deputetė. Duket se zgjidhja mė e pėrshtatshme pėr deputetėt e zgjedhur tė PS-sė qė tė marrin pagat e tyre ėshtė qė ata tė hyjnė nė Kuvend.

standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 22733
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

PS-ja i shkruan Topallit: Na paguaj si gjysmė-deputetė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Oct 31, 2009 7:03 pm nga nardlushnja

Kokerr leku te mos u japin.
Edhe ne parlament te mos futen.Vetem keshtu do te ishin te respektuar.Ky parlament duhet te shkrihet sepse nuk ka nje mandat te qarte

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi