ILIRIADA PORTAL

Berisha rikonfirmohet kryetar i PD-sė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

15122009

Mesazh 

Berisha rikonfirmohet kryetar i PD-sė
Zgjedhjet nė kėtė parti u zhvilluan gjatė ditės sė djeshme ku u mbledh Kėshilli Kombėtar. Nga 1267 delegatė tė pranishėm 1204 prej tyre kanė votuar pro, 5 kundėr dhe 4 vota janė shpallur tė pa vlefshme, ndėrkohė qė rreth 30 delegatė kanė apstenuar.

Me kėtė rezultat, Berisha rikonfirmohet kryetar me shumicė votash prej 99%. Gjatė njė deklarate televizive, Berisha teksa pa rezultatin, u shpreh se herėn tjetėr do tė bėndė edhe ata 5 delegatė qė kanė votuar kundėr qė tė votojnė pėr tė. Pėr sa i pėrket kandidimit tė vetėm, Berisha tha se ska se si mund tė ishte ndryshe dhe nuk e nevojshme gara, pasi ai e kishte shpallur fituese partinė nė zgjedhjet e pėrgjithshme.

“Pėrshėndes dhe pėrqafoj secilin qė votuan Sali Berishėn pėr kryetar nė Kuvendin e Partisė Demokratike dhe t’u uroj mbarėsi dhe sukses. T’iu uroj gėzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri”, tha Berisha. Njėkohėsisht janė zhvilluar zgjedhjet edhe pėr pėrzgjedhjen e 100 anėtarėve tė Kėshillit Kombėtar, rezultatet e tė cilit do tė dalin gjatė sė mėrkurės ose tė enjten. Nė garė pėr kėtė Kėshill ishin rreth 400 kandidatė tė cilėt janė prezantuar gjatė ditės sė djeshme.
start

ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 21373
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Berisha rikonfirmohet kryetar i PD-sė :: Komentet

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 2:49 pm nga flutura

ky sesht lajm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 3:34 pm nga emigranti

po dihej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue Dec 15, 2009 4:43 pm nga ad

Me vjen keq qe Berisha ne fjalen e tij ne kongresin e PD nuk mundi te dale jasht korrnizave te retorikes se perditshme.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi