ILIRIADA PORTAL

Miratohet me 72 vota ligji kundėr kumarxhinjve qė denoncohen nga gratė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

19122009

Mesazh 

Miratohet me 72 vota ligji kundėr kumarxhinjve qė denoncohen nga gratė
Kuvendi miraton me 72 vota pro ligjin e ri pėr Kazinotė, nė tė cilėn do tė ndalojė borxhlinjtė familjarė tė luajnė nė lojėrat e fatit. Asnjė deputet i maxhorancės nuk votoi kundėr apo abstenoi nė kėtė votim. Nė bazėn e kėtij ligji ėshtė parashikuar, nė rast se familjarėt kanė ankesa ndaj burrave, fėmijėve pėr paratė qė shpėrdorojnė, atėherė ēdo subjekt i licencuar duhet t’i ndalojė, pas njoftimit tė marrė nga Njėsia e Licencimit tė Lojėrave tė Fatit. Familjarėt, pėrveē denoncimit pranė kėsaj zyre, duhet tė paraqesin dhe njė certifikatė tė noterizuar, ku do tė vėrtetohej pjesėtari i familjes. Pėrpara votimit, kreu i Komisionit Parlamentar tė Ekonomisė, Edmond Spaho u shpreh se mė kėtė nismė liberalizohet dhe procesi dhėnies sė licencave. Kuvendi gjithashtu miratoi me shumicė votash edhe projektligjet “Pėr ratifikimin e Protokollit II shtesė “Pėr pėrkufizimin e konceptit “Produkte origjinuese” dhe metodat e bashkėpunimit ekonomik” qė zėvendėson Protokollin me tė njėjtin numėr tė Marrėveshjes sė Tregtisė sė Lirė ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Turqisė”; “Pėr regjistrimin e pėrgjithshėm tė njėsive ekonomike bujqėsore dhe “Pėr regjistrimin e pėrgjithshėm tė njėsive ekonomike jobujqėsore”. Jashtė rendit tė ditės deputetėt diskutuan mbi dorėzimin e pyetėsorit tė BE, dorėzuar dy ditė mė parė qeverisė shqiptare, ku Kryetarja e Kuvendit e cilėsoi kėtė dokument, si kartolinėn mė tė bukur qė iu bė shqiptarėve pėr festat e fundvitit.

panorama
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 24786
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi