ILIRIADA PORTAL

Nis shembja e pallatit 12-katėsh nė Tiranė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

08012010

Mesazh 

Nis shembja e pallatit 12-katėsh nė Tiranė
Tiranė – Forcat e Inspektoratit tė Lartė tė Ndėrtimit kanė nisur sot nė mėngjes aksionin pėr prishjen e pjesės sė pallatit 12 katesh, pronė e kunatit tė deputetit tė Partisė Socialiste, Dashamir Peza.
Qeveria pretendon se pallati ėshtė ndėrtuar mbi njė rrugė publike, duke bllokuar lėvizjen e banorėve, ndėrsa opozita e kundėrshton kėtė ide, me pretendimin se po goditen bizneset qė mbėshtesin Partinė Socialiste.

Nė fakt, shembja e pallatit nisi vitin e kaluar, por shembja u bllokua pas vendimi u ankimua nė gjykatė nga ndėrtuesit Ilir Mato. Nė njė vendim tė mėvonshėm, gjykata e hodhi poshtė kėrkesėn, duke i hapur rrugė shembjes sė pallatit fare pranė ndėrtesės simbol tė Tiranės, 15-katėshit. Forcat e policisė ndėrtimore kanė nisur shembjen e pjesės sė godinės, e cila ėshtė ndėrtuar jashtė planit.

start

ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 22954
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Nis shembja e pallatit 12-katėsh nė Tiranė :: Komentet

Mesazh prej Fri Jan 08, 2010 7:24 pm nga emigranti

Epo shyqyr qe e pam nji her shtetin ligjor ne veprim.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue Jan 12, 2010 4:25 pm nga lidabica

jo qeveria pretendon se ka zene rrugen publike,por e kazene rrugen dhe ne duhet ta kruajme veshin e djathte me doren e majte ,per te shku ne shtepi,e kush qeka ky te na zeje rrugen???Mire ja kane bere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh Today at 7:49 pm nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi