ILIRIADA PORTAL

Rama ne Shkoder

Shko poshtė

09012010

Mesazh 

Rama ne Shkoder
Incident i rėndė i kryetarit tė PS me banorėt tek vendi i quajtur "Ura e Lahajt"


Shkodra pėrze Ramėn: "Pas pushimeve u kujtove pėr ne", kreu socialist i ofendon


Kryetari i Partisė Socialiste provokoi dje njė incident tė rėndė me banorėt e zonave tė pėrmbytura nė Shkodėr, tė cilėt i ka sharė dhe ofenduar pėr faktin e vetėm se kanė refuzuar tė dėgjojnė propagandėn e tij politike nė kurriz tė fatkeqėsisė sė tyre. Pas pushimeve tė stėrzgjatura nė Paris dhe vende tė tjera, Rama ka tentuar dje tė bėjė politikė me fatkeqėsinė e banorėve tė zonave tė pėrmbytura, gjė e cila ka irrituar shkodranėt qė i janė drejtuar Ramės me fjalės "tani u kujtove pėr ne". Nė vend tė solidaritetit me banorėt e kėtyre zonave qė po pėrjetojnė momente tė vėshtira, Rama nuk ka nguruar tė shprehė urrejtjen, arrogancėn dhe moskokėēarjen pėr bashkėqytetarėt e tij. Me njė gjuhe ordinere, e denjė vetėm pėr njė njeri rruge, Rama ėshtė pėrpjekur tė bindė banorėt se fajin pėr reshjet qė shkaktuan pėrmbytjen e tyre e ka qeveria dhe jo moti. Njė gjė e tillė ka irrituar jashtė mase banorėt e prekur nga pėrmbytja, tė cilėt me tė drejtė i kanė kujtuar Ramės se ai pushonte nė plazhet mė tė shtrenjta tė globit dhe i kanė kėrkuar atij tė largohet nga zona e tyre pasi nuk kanė nevojė pėr cinizmin dhe propagandėn e tij bajate. Por pas kėtij reagimi, Rama ka vijuar pėrdorimin e njė fjalori ordiner nė komunikimin me banorėt e Shkodrės duke dėshmuar sėrish se qėllimi i kėsaj vizite nė zonat e goditura nga moti i keq ishte vetėm nxjerrja e pėrfitimeve politike. Ky qėndrim jashtėzakonisht cinik nė kėtė situatė tepėr tė rėnduar nė zonat e pėrmbytura, ka shkaktuar indinjatė tė thellė tek banorėt, tė cilėt i kanė kujtuar Ramės se ai ishte me pushime nė hotelet mė tė shtrenjta tė globit, kur ata ishin nė kushtet e kėsaj fatkeqėsie. Partia Demokratike denoncoi dje provokimin e rėndė nėpėrmjet sjelljes arrogante dhe gjuhės ordinere qė Rama pėrdori ndaj banorėve tė zonave tė pėrmbytura tek vendi i quajtur "Ura e Lahajt". Zėdhėnėsja e PD-sė, Erla Mėhilli, theksoi se Rama ishte dje nė Shkodėr pėr tė provokuar qytetarėt e zonave tė pėrmbytura, nė vend qė tė shfaqte solidaritetin pėr kushtet e vėshtira pas vėrshimit tė ujėrave nė shtėpitė e tyre. "Zoti Edvin Kristaq Rama u kthye vetėm dje nga vakancat e zgjatura. Ai as qė nuk dėnjoi tė ndėrpriste pushimet e luksit nė Paris apo Bankok edhe pse zona tė tėra u pėrmbytėn dhe kaluan Vitin e Ri nėn kėrcėnimin e vėrshimit tė ujėrave apo dallgėve tė detit. Sot, ai vizitoi zonat e pėrmbytura ku nė vend tė solidaritetit shau dhe fyu me gjuhė ordineri fshatarėt e pėrmbytur tek Ura e Lahajt, vetėm se e pyetėn 'ku ishe ti gjer sot' dhe se reaguan me indinjatė tė thellė kur u tha atyre se ju pėrmbyti qeveria dhe jo moti", theksoi zėdhėnėsja e Partisė Demokratike, Erla Mėhilli. Partia Demokratike, duke dėnuar kėtė qėndrim tė Ramės, i kėrkoi atij tė solidarizohet me tė dėmtuarit nga pėrmbytja dhe tė mos shkojė atje vetėm pėr t`i sharė dhe ofenduar vetėm e vetėm se ata reaguan ndaj trillimeve tė tij, se qeveria nuk po bėn gjė pėr t`i ndihmuar dhe se ėshtė ajo qė ju pėrmbyti dhe jo moti. "Partia Demokratike sot nuk reagon ndaj kėtyre trillimeve tė Edvinit mbasi pėrgjigjen mė tė merituar ja dhanė fshatarėt e Trushit tek Ura e Lahajt", u shpreh mė tej Mėhilli. I sapokthyer nga pushimet e tejzgjatura nė resortet mė luksoze tė globit, kryetari i Partisė Socialiste, ka vizituar zonat e pėrmbytura, nė pėrpjekje pėr tė shfrytėzuar fatkeqsinė e radhės pėr pėrfitime politike personale. Nė vend tė shprehjes sė solidaritetit me banorėt e prekur nga kjo fatkeqėsi, Rama ėshtė munduar t`i bindė ata se duhet tė fajėsojnė qeverinė se i ka lėnė pas dore. Por ai ka hasur nė reagimin e ashpėr tė banorėve, tė cilėt ia kanė bėrė tė qartė kreut tė PS-sė, se nuk kanė nevojė pėr fjalimet e tij, aq mė tepėr nė kėto momente tė vėshtira qė po kalojnė. Ata kanė kėrkuar largimin e Ramės nga zona e tyre, duke mos e fshehur indinjatėn pėr kėto qėndrime aspak humane tė kreut tė PS-sė, i cili synon pėrdorimin e fatkeqėsisė sė tyre pėr tė mbajtur nė kėmbė politikat e tij.


Rilindja Demokratike
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18225
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama ne Shkoder :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jan 09, 2010 6:43 am nga ADMIN

Largohu nga shtėpitė tona, vazhdo pushimet nė plazhet “hot” tė Dubait dhe Burxh Al Arabit”Klika vrastare e socialistėve me lėkurė tė regjur nga temperaturat e larta si pasojė e frekuentimit tė plazheve nudo dhe qė, nė varėsi tė stinės pėrligjin pedofilinė dhe homoseksualizmin, ka hasur dje nė njė “shock” njerėzor nė veri tė vendit, pikėrisht nė Shkodėr. Pas kthimit nga plazhet “hot” tė Dubait, Bankok-ut, Parisit dhe Sharm El Sheik-ut, Edvini ricikloi politikėn e “valleve tė vdekjes”, duke u entuziazmuar pas fatkeqėsisė natyrore nė Shkodėr dhe Lezhė, pėr ta vėnė kėtė situatė nė shėrbim tė interesave tė pista klanore dhe tė mercenarėve tė rrezikshėm punisto-mafiozė. Duke mos u shqetėsuar pėr asnjė moment pėr pėrmbytjet dhe rreziqet qė po i kanoseshin vendit nė ditėt e para tė 2010-s, Edvin Kristaq Rama, vijoi tė “shullėhej” nė rrezet e nxehta tė diellit nė plazhet e Dubait, e mbas andej nė zonėn mė tė njohur turistike nė Egjipt dhe njėherazi mė e shtrenjta nė botė, e ndėrsa urdhėroi servilėt e tij nė Tiranė qė tė politizonin pėrmbytjet dhe tė shigjetonin nė mėnyrė tė rrufeshme qeverinė, nė mėnyrė qė pas kėtyre sulmeve tė mos ishte nė gjendje t’u vinte nė ndihmė banorėve nė nevojė nė qarqet Shkodėr dhe Lezhė. Nga shezlongjet e Azisė dhe Afrikės Veriore Edvini i shoqėruar nga miqtė e tij mė tė ngushtė intimė, uroi jo vetėm pėr dėme tė konsiderueshme materiale por edhe pėr katastrofė njerėzore, vetėm e vetėm qė tė kishte nė dispozicion njė background tė nevojshėm pėr tė kėrkuar largimin e qeverisė dhe vėnien nė jetė tė planit tė tij megaloman qė prej kohėsh e lakmon. Tashmė ėshtė i njohur botėrisht synimi dhe plani fatzi i Edvinit qė pas ēdo fatkeqėsie hedh “vallen e vdekjes”, ndėrkohė qė nė rastin aktual ka legjitimuar moton e tij “rroftė pėrmbytja, poshtė qeveria”. Pas kthimit nė Tiranė dhe pasi i dėshtoi ideja pėr tė krijuar njė panik tė paprecedentė te banorėt e Shkodrės duke i alarmuar ata nėpėrmjet telefonatave se janė pėrballė njė rreziku permanent pasi po ēahen digat e liqenit tė Fierzės, Edvini i shoqėruar nga ashiku i vet, Erjoni, mori riskun pėrsipėr dhe u nis vetė drejt Shkodrės, por si shpėrblim mori atė qė priste, u paralajmėrua nga banorėt qė tė largohej menjėherė nga zonat e pėrmbytura. Dhe ishin banorėt e fshatrave tė Trushit dhe ata tė disa lagjeve tė qytetit tė Shkodrės, tė cilėt i apeluan turistit “hot” tė bėshtiste menjėherė nga shtėpitė e tyre dhe tė rikthehej nė plazhet e nxehta ku kaloi ditė tė tėra, nė njė kohė kur Shqipėria ishte e tėra nėn ujė. Qytetarėt, jo vetėm ata tė Shkodrės, por tė gjithė Shqipėrisė kanė kuptuar domosdo se cilat janė pikėsynimet ogurzeza tė Edvin Kristaq Ramės, teksa situatė pas situate kori i hienave vrastare nuk ndal hedhjen e valles sė vdekjes apo pėrmbytjes, duke pėrdhosur dinjitetin dhe moralin e shtrenjtė tė shqiptarėve.

gazeta55

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jan 09, 2010 2:16 pm nga emigranti

i maroi orgjit rama????!!!!!!!!! ... pak paskan zgjat orgjit e rames....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jan 09, 2010 7:15 pm nga dini

Kristaqi nuk mund te gjej arė pėr tė mbjell farė nė Shkoder.
Bravo Shkodra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jan 12, 2010 3:54 pm nga lidabica

ordiner ai dhe te gjithe ata plehra qe e ndjekin pas,po edhe ia i biri i hamit beqes,bobobbo,ai taulant balla....ē'jane keta monstra qe lusin Zotin te kete qofte edhe 1 viktime te vetme......uuuuuu ē'kriminela...ma zi se baballaret

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi