ILIRIADA PORTAL

Berisha: KE i dha njė goditje tė rėndė opozitės antishqiptare

Shko poshtė

28012010

Mesazh 

Berisha: KE i dha njė goditje tė rėndė opozitės antishqiptare
Tiranė, 27 janar - Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot nė mbledhjen e radhės tė qeverisė se Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Evropės me pranimin e kredencialeve shqiptare i ka dhėnė goditje fatale politikės sė bojkotit tė ndjekur nga opozita shqiptare. Berisha e cilėsoi letrėn e Arta Dades drejtuar KE-sė si “antishqiptare”. “KE i dha njė goditje tė merituar bojkotit. Kėrkesa e PS-sė ėshtė e dėnueshme dhe antishqiptare” - deklaroi Berisha nė mbledhjen e qeverisė. Kryeministri u shpreh se emėrimi i Kastriot Islamit si anėtar tė Asamblesė, u bė pasi ishte i vetmi nė kėtė forcė politike qė kishte mandatin e Asamblesė. Duke e quajtur si akt “tė paprecedentė”, sipas kryeministrit, KE i dha njė goditje tė merituar bojkotit tė PS. “Demokracia nuk shpėrblen bojkotin. Partia Socialiste tė shprehė ndjesėn e saj pėr situatėn e krijuar. U bėj thirrje deputetėve socialist tė kthehen pėrfundimisht nė parlament”- deklaroi mė tej, shefi i qeverisė, Sali Berisha. Asamblesė Parlamentare e Kėshillit tė Evropės i ka dha fund dje vendimit pėr tė pezulluar pėrkohėsisht tė drejtėn e votės tė delegacionit parlamentar tė Shqipėrisė. Komisioni i Rregullores sė Kėshillit Evropian, nė mbledhjen e zhvilluar paraditen e djeshme vlerėsoi se, “nuk ka mungesė balance nė delegacionin shqiptar. Kuvendi i Shqipėrisė nuk ka shkelur kėrkesat e Rregullores sė Asamblesė Parlamentare. Pėr kėtė arsye, u vendos unanimisht tė ratifikohen kredencialet e delegacionit tė Shqipėrisė”.

bota sot
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23478
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi