ILIRIADA PORTAL

Belgjika do tė riatdhesojė emigrantėt serb dhe maqedonas

Shko poshtė

06032010

Mesazh 

Belgjika do tė riatdhesojė emigrantėt serb dhe maqedonas
Bruksel – Tė gjithė emigrantėt nga Maqedonia dhe Serbia, tė cilėt janė dyndur nė Belgjikė pas liberalizimit tė vizave pėr kėto dy vende, do tė riatdhesohen brenda 10 Marsit
Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga autoritetet belge si dhe nga ambasadorja e Belgjikės nė Beograd, Denise de Hauwere, e cila ka theksuar se emigrantėt do tė riatdhesohen nė autobusė tė shoqėruar nga funksionarė dhe pėrkthyes tė shėrbimit tė emigracionit belg.

Sipas saj, shpenzimet e udhėtimit do tė mbulohen nga autoritetet belge. Sipas agjencisė sė lajmeve Tanjug, nga fillimi i vitit numri i serbėve qė kanė kėrkuar azil nė Belgjikė ka qenė shume mė i lartė se numri i regjistruar nė tė gjithė vitin 2009.

Qindra mijėra qytetarė serbė, malazezė dhe maqedonas, kryesisht shqiptar janė dyndur nėpėr Evropės, kryesisht nė Zvicėr dhe Belgjikė, duke kėrkuar azil. Kėrkesa e tyre ėshtė anuluar, gjer mė tani nga Belgjika, e cila do tė nisė edhe rikthimin e tyre.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25216
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Belgjika do tė riatdhesojė emigrantėt serb dhe maqedonas :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Mar 06, 2010 7:08 pm nga flutura

Mire ben. Kjo do ti ndihmoje shqiptaret te kuptojne se tashme ka ikur koha e emigrimeve masive.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi