ILIRIADA PORTAL

Ballsh, gjendet varr masiv tė viktimave tė komunizmit

Shko poshtė

23042010

Mesazh 

Ballsh, gjendet varr masiv tė viktimave tė komunizmit
Ballsh – Njė tjetėr varr masiv me eshtra tė tė vrarėve nga diktatura komuniste ėshtė gjetur nė Ballsh.
Varreza me rreth 80 eshtra ėshtė gjetur nė fshatin Metoh dhe dyshohet se aty janė groposur tė dėnuarit politikė.

Sipas dėshmive tė banorėve tė zonės, trupat qė vdisnin nėpėr burgje tė komunizmit hidheshin nė gropat e hapura nė kėtė zonė dhe nuk iu ktheheshin familjarėve tė tyre. Varri masiv ėshtė zbuluar nga tė afėrm tė viktimave qė kanė kryer kėrkime private pėr tė gjetur kufomat dhe pėr t’i vendosur nė varr tė dashurit.

Shefi i komisariatit tė policisė sė Mallakastrės, Hasan Hasanaj ka deklaruar se varri ėshtė zbuluar gjatė kėtij muaji, ndėrkohė qė ekspertė nga Ministria e Brendshme kanė mbėrritur nė zonė pėr tė kėqyrur trupat e viktimave. Nė kėtė zonė ka qenė i ngritur burgu 309 nga i cili dyshohet se janė hedhur nė gropat trupat e personave qė ndėrronin jetė nė burg nga dhuna e ushtruar mbi to.

Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23478
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ballsh, gjendet varr masiv tė viktimave tė komunizmit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Apr 24, 2010 12:33 pm nga bulqizaku

shkoni se keni gjith qato vorre nmal afer ish kampit tburgosve nbulqiz bile ene ke vorret e qitetit keni do vorre pa emen si thon se jan varros tburgosun

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi