ILIRIADA PORTAL

Gjendet njė varr masiv afėr burgut famėkeq tė Ballshit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

30042010

Mesazh 

Gjendet njė varr masiv afėr burgut famėkeq tė Ballshit
Njė varrezė masive nė fshatin Panahor tė Mallakastrės, ka nxjerrė nė dritė eshtrat e mė shumė se 80 ish tė pėrndjekurve politikė tė masakruar nė mėnyrė barbare nga sistemi totalitar. Gjithēka ėshtė bėrė e mundur falė task forcės sė ngritur nga ekzekutivi, e cila ka pėr qėllim gjetjen dhe identifikimin e viktimave tė komunizmit. Sipas pėrfaqėsuesve tė shoqatės sė ish tė pėrndjekurve politikė, tė cilėt ndodheshin nė vendngjarje, eshtat e gjetura i pėrkasin jo vetėm tė dėnuarve qė vuajtėn persekutimin nė kampin vdekjeprurės tė diktatorit Hoxha, qė ndodhej vetėm 2 km larg fshatit Panahor, por dhe tė pėrndjekurve tė tjerė politikė qė vuanin dėnimin e tyre duke punuar pėr ndėrtimin e Uzinės sė Ballshit. Por pėr ekspertėt e taskforcės gjithēka ka qenė e lehtė qė nė krye tė gėrmimeve, pasi brenda pak minutash ata teksa zbuluan eshtrat e njė tė dėnuari, fare pranė tij kanė gjetur dhe njė shishe, brenda sė cilės ndodhej njė letėr. Amaneti i fundit i tė ndjerit, emri i tė cilit ishte Mustafa Korocka nga Kuēi i Vlorės me numrin rendor 54.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 24466
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi